Türkiye genelinde hava durumu


24.10.2014 - 08:16

Marmara, Ege, Batı ve Orta Akdeniz, İç Anadolu'nun batısı, Batı ve Orta Karadeniz, Adana, Osmaniye, Nevşehir ve Yozgat çevreleri ile Hatay'ın kıyı kesimlerinin sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

HABER MRK – Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan bilgiye göre, Marmara, Ege, Batı ve Orta Akdeniz, İç Anadolu'nun batısı, Batı ve Orta Karadeniz, Adana, Osmaniye, Nevşehir ve Yozgat çevreleri ile Hatay'ın kıyı kesimlerinin sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Batı Akdeniz kıyıları, Isparta, Aydın, Muğla çevreleri ile Burdur’un güney ve doğu kesimlerinde kuvvetli, Antalya çevrelerinde yer yer aşırı olması bekleniyor.

 

Hava sıcaklığının kuzeybatı kesimlerde 4 ila 6 derece azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişikliğin olmayacağı tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Genellikle güney yönlerden hafif, arasıra orta kuvvette, Marmara, Ege, Batı Akdeniz, İç Anadolu'nun batı kesimlerinde kuvvetli (30-60 km/sa) olarak esmesi bekleniyor.

 

Bölgelerde hava:

Marmara: Parçalı ve çok bulutlu; doğusu ile zamanla bölge genelinin aralıklı sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; güney yönlerden yer yer kuvvetlice (30-50 km/sa) eseceği tahmin ediliyor.

 

Ege: Parçalı ve çok bulutlu, iç kesimleri ile zamanla bölge genelinin aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; öğle saatlerinden sonra Aydın ve Muğla çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın; güney yönlerden kuvvetli olarak (30-60 km/sa) eseceği tahmin ediliyor.

 

Akdeniz: Parçalı ve çok bulutlu; Batı ve Orta Akdeniz, Adana ve Osmaniye çevreleri ile Hatay'ın kıyı kesimlerinin sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Batı Akdeniz kıyıları, Isparta çevreleri ile Burdur'un güney ve doğusunda kuvvetli, Antalya merkez ve doğu ilçelerinde yer yer aşırı olması bekleniyor. Rüzgarın; Batı Akdeniz'de güney yönlerden kuvvetlice (30-50 km/sa) eseceği tahmin ediliyor.

 

İç Anadolu: Parçalı ve çok bulutlu; bu gece saatlerinden itibaren batısı ile zamanla Nevşehir ve Yozgat çevrelerinin sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; güney yönlerden yer yer kuvvetlice (30-50 km/sa) esmesi bekleniyor.

 

Batı Karadeniz: Parçalı ve çok bulutlu; batı kesimleri ile zamanla bölge genelinin sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

 

Orta ve Doğu Karadeniz: Parçalı, yer yer çok bulutlu; öğle saatlerinden sonra Orta Karadeniz'in sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

 

Doğu Anadolu: Parçalı, yer yer çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

 

Güneydoğu Anadolu: Parçalı ve az bulutlu, batı kesimlerinin yer yer çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

 

Bazı illerde hava nasıl olacak?

ANKARA: Parçalı ve çok bulutlu; aralıklı sağanak yağışlı 11/16

İSTANBUL: Parçalı ve çok bulutlu; öğle saatlerinden itibaren aralıklı sağanak yağışlı 14/21

İZMİR: Kuvvetli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 14/20

ADANA: Sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 15/23

DİYARBAKIR: Parçalı ve az bulutlu 8/22

ŞANLIURFA: Parçalı bulutlu 11/22

BATMAN: Parçalı ve az bulutlu 8/24

VAN: Parçalı bulutlu 4/15 (İLKHA)