TEDAŞ işçileri elektriği keserek eylem yaptı


02.02.2014 - 12:10

Şanlıurfa'nın Viranşehir ilçesinde taşeron işçilerin bile kendilerinden daha fazla maaş aldıklarını ileri sürerek eylem yapan TEDAŞ işçileri, yaklaşık 3 saat elektriği kestiler.

ŞANLIURFA – Viranşehir ilçesinde taşeron işçilerin bile kendilerinden daha fazla maaş aldıklarını ileri süren TEDAŞ işçileri, yaklaşık 3 saat elektriği keserek eylem yaptılar.

 

Viranşehir-Mardin karayolunun 4 kilometresindeki Elektrik Trafosu Merkezi önünde toplanan yaklaşık 40 kişilik TEDAŞ işçileri, yetkililere seslenerek kendilerine yapılan haksızlıkların giderilmesi için ilçe ve köylülerin elektriğini kestiler.

 

İşçiler adına açıklama yapan Lütfi Topkan, “Bizler yıllardır TEDAŞ ariza ekibi olarak ilçeye hizmet veriyoruz. TEDAŞ’ın özelleşmesinin ardından aramızda taşeron işçisi olarak çalışan personelleri bizlerden daha fazla maaş alıyorlar. Bizler bin 300 TL maaş alırken onlar bizden daha fazla alıyorlar. Bundan dolayı bizler mağdur oluyoruz. Bizler buradan basının yoluyla sesimizi yetkilere duyurmak istiyoruz” dedi. (Sabri Acet -İLKHA)