Tatvan İmam Hatip Lisesi Mevlid Programı Düzenledi


14.04.2012 - 21:45

Tatvan İmam Hatip Lisesi öğretmen ve öğrencileri Peygamberimizin kutlu doğumu münasebeti ile mevlit programı düzenledi.

BİTLİS - Tatvan İmam Hatip Lisesi öğretmen ve öğrencileri Peygamberimizin kutlu doğumu münasebeti ile Tatvan İbadullah Camiinde ikindi namazını müteakiben mevlit programı düzenledi.

 

Program Kur'an-ı Kerim tilaveti ile başladı. Okunan mevlit ve ilahiler sonrası gelen misafirlere gülsuyu ve şeker ikram edildi. Zaman zaman programda duygulu anlar yaşandı. Bayanlara tahsis edilen caminin üst katı, gelen misafirlerle dolup taştı.

 

Cuma hutbesinden önce yapılan vaazda ilçe müftüsü Faruk Maltaş imam Hatip Lisesi tarafından yapılan etkinliğin duyurusunu yapmış, ayrıca 14 Nisan Cumartesi günü ilçe müftülüğünce merkez İbadullah Camiinde Mehmet Emin Mülayim ( Diyarbakır Ulu Camii İmam Hatibi) hocanın Kur'an-ı Kerim Ziyafeti vereceği mevlit programı ve kutsal emanetlerin sergileneceği belirtilmişti.

 

Öte yandan, 16 Nisan Pazartesi günü ise Tatvan Kültür Merkezinde Tatvan esnafının katkıları ile Tatvan Müftülüğünce "Kardeşlik Ahlakı "konulu Kutlu doğum programı düzenleneceği belirtildi. (Erkan Yürek-İLKHA)