Tarsus'ta Tarım İşçileri Kaza Yaptı: 4 Ölü


05.08.2011 - 09:14

Tarsus'ta tarım işçilerini taşıyan kamyonet ile traktör çarpışması sonucu meydana gelen kazada 4 kişi hayatını kaybetti, 25 kişi yaralandı.

MERSİN- Tarsus'ta tarım işçilerini taşıyan kamyonet ile traktör çarpışması sonucu meydana gelen feci kaza da 4 kişi hayatını kaybederken, çoğu ağır olmak üzere 25 kişi de yaralandı.

Saat 4.30 sıralarında Yunus Emre Mahallesi (Karabucak )Aliefendioğlu köyü yolu istikametinde hareket eden Nurettin Şeker (39) idaresindeki tarım işçilerinin bulunduğu 33 D 6337 plakalı kamyonet, yolun karşı tarafından gelen Ahmet Turan yönetimindeki 33 AU 241 plakalı traktörün römorkuna çarptı. Meydana gelen şiddetli çarpışmanın etkisiyle kamyonetin içinde bulunan tarım işçileri yola savrulurken, kamyonet ise DSİ kanalına uçtu.


Kazanın duyulması ile olay yerine Tarsus, Mersin ve Adana'da ambulanslar akın etti. Kaza yerinde Melek Altunbaş (16) ve Selma Kebbaş (17) yaşamını yitirirken Senem Uçar(32) ve Gülcan Bodan (26) ise kaldırıldıkları hastanede hayatlarını kaybettiler.


Çoğu ağır yaralanan 25 tarım işçisi ise ambulanslarla Tarsus'taki değişik hastanelere kaldırılarak tedavi altına alındı.

Bazı yaralıların durumunun ciddiyetini koruduğu öğrenildi. (A. Hakim Kurt - İLKHA)