Tahin ve pekmez satan esnafın yüzü güldü


13.07.2013 - 10:36

Ramazan bereketi birçok esnafın yüzünü güldürdü. Tahin ve pekmez satan esnaf, Ramazan ayında en çok ürün satan esnaf oldu.

BATMAN - Kış yemeği olan pekmez ve tahin, Ramazan sayesinde en çok satılan ürünler arasına girdi. Bu iki gıdayı alan halk, ikisini karıştırarak tokluk hissi verdiği ve besin değeri yüksek olduğu için tüketiyorlar.


Ramazan ayında en çok tahin ve pekmez ürünlerinde satış yaşandığını söyleyen esnaf Ali Yanaç, "Ramazan ayında en çok tahin ve pekmez satışlarımız oluyor. Halk, tahin ve pekmezin doyurucu bir değeri olduğu için çok fazla ilgi gösteriyor. Şuan da elimde neredeyse tahin ve pekmez kalmadı. Bu satışlar sayesinde işlerimiz çok iyi oluyor. Tayinin kilosu 12,5 TL ve pekmezin kilosu ise 7,5 TL'dir. Bu sene tahin ve pekmez satışları bizlerin yüzünü güldürdü" dedi.


Ramazan ayında sadece tahin ve pekmez satmadığını ve bunun yanında reçel ve helvanın da tüketildiğini belirten Yanaç, "Reçel ve helvaya da çok rağbet artıyor. Ramazan ayında genellikle fiyatlarımızda indirime gidiyoruz. Amacımız, vatandaşlar rahat bir şekilde gelip alışverişlerini yapabilsinler" ifadelerini kullandı. (M. Fatih Akgül-İLKHA)