Suriyeli ailelere yard覺m edildi


23.10.2014 - 21:44

Suriye'deki i癟 savatan ka癟arak anl覺urfa'ya s覺覺nan Suriyeli ailelere Eyubiye 襤l癟e Belediyesi taraf覺ndan yard覺mda bulunuldu.

ANLIURFA-Suriye’deki iç savatan kaçarak Türkiye’ye s覺覺nan çok say覺da aileye Eyubiye 襤lçe Belediyesi taraf覺ndan yard覺m edildi.

 

Evren Sanayi Sitesi yak覺nlar覺ndaki harabe evlerde ve özel bir souk hava deposunda yaam mücadelesi veren Suriyeli Ailelere, g覺da, battaniye, hal覺, ev eyas覺, mutfak malzemesi ve çocuk bezi gibi yard覺mlar yap覺ld覺. Aile fertleri ve çocuklarla yak覺ndan ilgilenen Eyyübiye Belediye Bakan覺 Mehmet Ekinci, toplamda 172 kiiden oluan 25 ailenin temel ihtiyaçlar覺 giderilmeye çal覺覺ld覺覺n覺 söyledi.

 

Yap覺lan yard覺mlar esnas覺nda Suriyeli küçük bir k覺z çocuunun ayaklar覺nda görülen yara izleri, yard覺m yapan heyete duygusal anlar yaatt覺. Küçük k覺z覺n sal覺覺 konusunda da gerekenlerin yap覺laca覺 belirtildi.

 


Yap覺lan yard覺mlarla ilgili bir aç覺klama yapan Eyyübiye Belediye Bakan覺 Mehmet Ekinci, “Yakla覺k 4 y覺ld覺r Suriye’deki olaylardan dolay覺 襤nsanl覺k dram覺 yaan覺yor, yaanmaya da devam ediyor. 4 y覺ldan bu yana gerek hükümetimiz, gerekse sivil toplum kurulular覺m覺z, bütün unsurlar覺, fertleri ve idarecileri, bu insanl覺k dram覺n覺 gidermek ad覺na her türlü yard覺mda bulunuyorlar. Bizler  de Eyyübiye Belediyesi olarak bizim s覺n覺rlar覺m覺z içerisinde misafir diye kabul ettiimiz bu kardelerimizin s覺k覺nt覺lar覺n覺 gidermek ad覺na, pansuman tedbirler de olsa, sürekli yanlar覺nda olmaya çal覺覺yoruz.” dedi.   (Sedat Kuulay-襤LKHA)