Silopi Atatürk İlköğretim Okulu Öğrencilerinden İki Başarı Birden


30.05.2008 - 13:44

2007–2008 Eğitim Öğretim Yılı 2. Döneminde yapılan iki başarı değerlendirme sınavında Silopi Atatürk İlköğretim Okulunda okuyan iki öğrenci, dereceye girince, okulda büyük bir sevinç yaşandı.

ŞIRNAK - Milli Eğitimin 2007–2008 Eğitim-Öğretim Yılı 2. Döneminde düzenlediği başarı değerlendirme sınavında Atatürk ilköğretim okulu öğrencilerinden iki başarı birden geldi. Silopi Atatürk İlköğretim Okulu 7. sınıf öğrencilerinden Reşit Binici, SBS 7. sınıflar arasından 93 net soru cevaplayarak Silopi ilçe, Şırnak il ve Güney Doğu bölge birincisi oldu. Sınava giren 3158 öğrenci arasında büyük bir başarıya imza atan Binici, sınıf arkadaşları ve öğretmenleri tarafından tebrik edildi. Özellikle Okul Müdürü Kasım Ökten, öğrencisi ile gurur duyduğunu ve daha birçok başarıya imza atacaklarını ifade etti. Daha önce yapılan seviye tespit sınavlarında birinciliği kimseye kaptırmayan Binici, aynı başarıyı sınavda da göstererek birinciliği kaptırmadı.

Başarı değerlendirme sınavı sonuçları açıklanmasından sonra Silopi Atatürk İlköğretim Okulu ikinci bir sevinç daha yaşadı. 6. Sınıf öğrencisi Ahmet Baltacı, Silopi Atatürk İlköğretim Okulu 6. Sınıf öğrencileri arasından 2007–2008 Eğitim Öğretim yılı 6. Sınıf 2. Dönem 2. Başarı değerlendirme sınavı SBS puanlarının açıklanmasından sonra 6 sınıflarda Silopi ilçe birincisi,  Şırnak İl birincisi, Güney Doğu bölge üçüncüsü oldu.

İki sevinci birlikte yaşayan okul idarecileri, başarılı olan öğrencileri ödüllendireceklerini açıkladı. (Mustafa Boz – İLKHA)