Şanlıurfa'da "Büyükşehir Çevreyi Koruyor" uygulaması


24.10.2014 - 18:38

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi ekipleri kent merkezinde çevre görüntüsü ve ses kirliliği hakkında denetim yaparak, kurallara uyan işletmelere "Büyükşehir Çevreyi Koruyor" uygulaması başlattı.

ŞANLIURFA-Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığına bağlı zabıta ekipleri Şanlıurfa’nın kent merkezinde oluşan kötü görüntüleri minimize etmek için “Büyükşehir Çevreyi Koruyor”  uygulaması başlattı.

 

Çalışmalar kapsamında ekipler, ana arterlerde bulunan görüntü kirliğine yol açan reklam amaçlı afişleri, pankartları, posterleri v.b.  toplayarak, alanı temiz bir görünüme kavuşturdu.

 

İş yeri sahiplerinin kaldırım işgallerine karşı gerekli uyarılarda bulunan ekipler çevre görüntüsünü bozan afiş, poster ve yol kenarındaki duvarlarda yazan yazıları boyayarak görüntü kirliliğini giderdi.

 

Kent merkezlerinde gece canlı müzik ve sıra gecesi veren kafe ve konuk evlerinde Ses desibelini ölçen ekipler, ses denetimini yaparak standartlarda olmayan işyerleri hakkında gerekli uyarıcı tebligatları yaptı.

 

Ayrıca ses denetimlerine çevreyi rahatsız etmeyen, standartlara uyan işyerlerine ve işletme sahiplerine, ekipler tarafından teşekkür edildi. (Sedat Kuşulay-İLKHA)