Saadet Partisinden HDA PAR'a ge癟mi olsun ziyareti


23.10.2014 - 15:33

H羹r Dava Partisi Adana 襤l Bakanl覺覺na ge癟mi olsun ziyaretinde bulunan Saadet Partisi Adana il y繹netimi, olay覺n vahametinin fark覺nda olduklar覺n覺 ve bu s羹re癟te M羹sl羹manlar覺n birbirleri ile dayan覺ma i癟erisinde olmalar覺 gerektiini vurgulad覺.

ADANA – I襤D’in Kobani’ye girmesini bahane eden PKK/HDP’li çetelerin, Hür Dava Partisi (HÜDA PAR) ve Peygamber Sevdal覺lar覺 Platformu üyesi derneklere yönelik sald覺r覺lar覺na 襤slami STK’lar, cemaatler ve siyasi partilerden tepkiler gelmeye devam ediyor.

 

Saadet Partisi Adana 襤l Bakan覺 Mustafa Gözütok ve beraberindeki il tekilat覺 yetkilileri, PKK/HDP’lilerce tekilatlar覺na yönelik yap覺lan sald覺r覺lardan dolay覺 HÜDA PAR 襤l Bakan覺 Veysel Yavuz’a geçmi olsun dileklerinde bulundu. Gözütok, olay覺n vahametinin fark覺nda olduklar覺n覺 ve Müslümanlar覺n birbirleri ile dayan覺ma içerisinde olmalar覺 gerektiini, aksi takdirde hedefin tüm Müslümanlar olduunu belirtti.

 

Ziyaretten duyduu memnuniyeti dile getiren HÜDA PAR 襤l Bakan覺 Yavuz, PKK/HDP sald覺r覺lar覺n覺n sadece HÜDA PAR’a yönelik olmad覺覺n覺, burada hedefin 襤slam olduunu belirtti. Olaylar hakk覺nda Saadet Partisi heyetine bilgi veren Yavuz, “Bu sald覺r覺larda as覺l hedef 襤slam ve Müslümanlard覺r. Sald覺rganlar, 襤slam’a kar覺 olan sald覺rganl覺klar覺na kar覺 HÜDA PAR ve Mustazaflar Camias覺n覺 en büyük hedef olarak görmektedirler. Bu olaylardan gereken dersin ç覺kart覺lmamas覺 ve 襤slami camialar覺n olaylara gereken tepkiyi göstermemesi durumunda içinden ç覺k覺lamaz durumlar söz konusu olabilir.”dedi.

 

Yakla覺k bir saat süren ve kar覺l覺kl覺 diyalog içerisinde geçen görümenin ard覺ndan SP’li heyet, il bakanl覺覺ndan ayr覺ld覺. (襤LKHA)