Nurdağı'nda Camiler ve Din Görevlileri Haftası kutlandı


21.10.2014 - 10:48

Diyanet İşleri Başkanlığı'nın temasını 'Cami ve Gençlik' olarak belirlediği 'Camiler ve Din Görevlileri Haftası' etkinlikleri kapsamında, Gaziantep İl Müftülüğü tarafından Nurdağı ilçesinde bir program düzenlendi.

GAZİANTEP- Diyanet İşleri Başkanlığı'nın temasını ‘Cami ve Gençlik’ olarak belirlediği 'Camiler ve Din Görevlileri Haftası' etkinlikleri kapsamında, Gaziantep İl Müftülüğü tarafından Nurdağı ilçesinde bir program düzenlendi.


 

Programda bir konuşma yapan İl Müftüsü Ahmet Çelik bir konuşma yaptı. Müftü Çelik konuşmasında, “Camilerimiz kültürümüzde çok önemli ve ayrı bir yere sahip. Hiçbir kültürde, toplumun gençlerinin ve yaşlılarının bir araya gelebildiği mekânlar yoktur.” dedi. 

 

 
“Yaşlısı olmayanın genci, genci olmayanın yaşlısı olmaz”


 

Müftü Çelik konuşmasının devamında “Camiler ve Din Görevlileri Haftasının bu yılki teması Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından ‘Cami ve Gençlik’ olarak belirlenmiştir. Gençlerimize camiyi fark ettirmek, cami hakkında farkındalık oluşturmak, gençlerimizin coşkunluklarına, enerjilerine engel olmak değil, onlara caminin manevi atmosferinde yol açabilmek ve  yol gösterebilmek çok önemlidir. Gençlerimizi önemsiyoruz. Camilerimiz kültürümüzde çok önemli ve ayrı bir yere sahiptir. Hiçbir kültürde, toplumun gençleri ve yaşlılarının bir araya gelebildiği mekanlar yoktur. Ama bizim kültürümüzde camilerimiz yaşlılarımızı ve gençlerimizi bir araya getirebilen birleştirici bir özelliğe sahip. Yaşlısı olmayanın genci olmaz. Genci olmayanın yaşlısı olmaz. İşte Haci İsmail Narin amcamız 98 yaşında orucunu tutabiliyor ve vakit namazlarına camiye gelebiliyor. Diğer yanda ise toplumumuzun yeni filizleri olan gençlerimiz Camide bir araya gelebiliyorlar.”  sözlerine yer verdi.  (İbrahim Koçyiğit-İLKHA)