Müftüler Şanlıurfa'da din görevlileriyle buluştu


20.10.2014 - 10:08

Camiler ve Din Görevlileri Haftası etkinlikleri kapsamında Şanlıurfa İl Müftülüğü tarafından "Şanlıurfa Kendisine Hizmet Eden Müftülerini Unutmadı" konulu program düzenlendi.

ŞANLIURFA – İl Müftülüğü tarafından "Şanlıurfa Kendisine Hizmet Eden Müftülerini Unutmadı" konulu program düzenlendi. İl Müftülüğün davetiyle daha önce Şanlıurfa 'da görev yapmış müftülerden Diyanet İşleri Başkanlığı Müşaviri İsmail Canbolat , emekli müftü Osman Şarklı , emekli müftü Bahattin Bildik, Başkanlık Müftüsü İbrahim Duman, Burdur İl Müftüsü Hıdır Bayrak, Şanlıurfa’ya gelerek din görevlileriyle hasbihal yaptılar.

 

SGK toplantı salonunda düzenlenen program, Karaköprü İlçe Müftüsü Ahmet Altıok'un Kuranı Kerim tilaveti ile başladı. Programda açılış konuşmasını yapan İl Müftüsü İhsan Açık, Şanlıurfa'nın vefalı bir şehir olduğunu ve kendisine hizmet edenleri unutmadığını söyledi. Müftü Açık Şanlıurfa'da görev yapmış müftüleri davet etmekle başta din görevlileri olmak üzere vefanın yaygınlaşmasını ve bunun örnek olmasını istediğini söyledi.

 

Diyanet işleri Başkanlığı Müşaviri olarak görev yapan İsmail Canbolat yaptığı konuşmada eski görevlilerden ve vefat etmiş olanlardan bahsetti. Onlarla ilgili hatıralarını anlattı. Görevi esnasında Urfa’ya Şanlı unvanının verildiği söyledi.

 

Daha sonra Başkanlık Müftüsü olarak görev yapan İbrahim Duman, -44 dereceyi gördükleri Ardahan'dan +56 derecenin görüldüğü Urfa'ya geldiğini söyledi. Müftü Duman; ''Urfa'nın insanı sıcak kanlıdır, Urfa'da görev yapıp da ayrılan memurlardan memnun olmayanı görmedim, duymadım, Urfa farklı bir yer, içinde bulunan kıymet bilmiyor.”dedi. (Sedat Kuşulay-İLKHA)