MŞÜ kayıt için hazırlıklarını tamamladı


28.08.2014 - 21:09

Muş Alparslan Üniversitesi'ne (MŞÜ) kayıt hakkı kazanan 2 bin 953 öğrencinin kayıt yapma işlemleri önümüzdeki hafta başlıyor.

MUŞ- Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ), 2014 ÖSYS sonuçlarına göre, üniversiteye kayıt yapmaya hak kazanan öğrencilerin hiçbir sorun yaşamadan işlemlerini kısa sürede tamamlayabilmesi için çalışmalarını tamamladı.

 

Hazırlıklarla ilgili olarak yapılan açıklamada, kente kayıt için gelecek öğrenciler ve aileleri, otogar ve havalimanlarında kurulan Muş Alparslan Üniversitesi stantlarındaki görevliler tarafından karşılanarak kayıt yapılan birimlere yönlendirilecekler. Kütüphane ve Bilgi İşlem Merkezi'nde kurulan kayıt ofislerinde ise, 40 personel görev yapacak. Öğrencilerin her türlü ihtiyaçları düşünülerek tasarlanan sistemde, kayıt işlemleri 3 dakika içinde tamamlanabilecek.

 

Ön lisans programlarına bin 543, lisans programlarına ise bin 410 öğrencinin girmeye hak kazandığı 2014-2015 Eğitim-Öğretim yılında, yeni kayıt olacaklarla birlikte, Muş Alparslan Üniversitesinin öğrenci sayısı yaklaşık 10 bine çıkacak. (M. Şirin Çağlayan-İLKHA)