Miniklere hijyen eitimi


23.10.2014 - 18:13

Bursa Halk Sal覺覺 M羹d羹rl羹羹, "Suya Sabuna Dokunuyorum" projesi ile okullarda el y覺kama ve hijyen eitimi veriyor.

BURSA- Bursa Halk Sal覺覺 Müdürlüü taraf覺ndan balat覺lan, “Suya Sabuna Dokunuyorum” projesi çerçevesinde Osmangazi Toplum Sal覺覺 Merkezi eitmenleri, Osmangazi ilçesinde yer alan çeitli okullara giderek el y覺kama ve hijyen eitimi veriyor.

 

Bireylere el y覺kama al覺kanl覺klar覺n覺 küçük yatan itibaren kazand覺rma amac覺 güden proje kapsam覺nda son olarak Mürüvvet Ba Anaokulu örencileriyle bir araya gelen eitmenler örencilere el y覺kama ve hijyen konusunda bilgiler aktard覺.

 

Etkinlikte anaokulu örencilerine yemekten önce ve sonra mutlaka ellerini y覺kamalar覺 gerektiini belirten Osmangazi Toplum Sal覺覺 eitmenleri, daha sonra minik örencilere ellerini nas覺l y覺kayacaklar覺n覺 gösterdi. Küçük yataki çocuklar覺n kirlilikten kaynaklanan hastal覺klar覺 çok çabuk kapacaklar覺n覺 ifaden eden eitmenler, örencilere bu yüzden ellerini temiz tutmalar覺 gerektiini söyledi.

 

Konuyla ilgili örencilere çizgi film ve videolarda izleten eitmenler örencilerin elenirken örenmesini salad覺. Eitmenler ayr覺ca tuvalet temizlii, saç bak覺m覺 ve dilerin nas覺l f覺rçalanmas覺 gerektii konusunda da örencilere bilgiler verdi.

 

Etkinlik sonunda örencilere uygulamal覺 el y覺kama eitimi de veren eitmenler, örencilerden ellerini sürekli y覺kayacaklar覺 konusunda söz ald覺.

 

Bursa Halk Sal覺k Müdürlüü taraf覺ndan balat覺lan “Suya Sabuna Dokunuyorum” projesi Osmangazi Toplum Sal覺覺 Merkezi’nin eitim ve seminer destekleriyle çeitli okullarda yap覺lacak etkinliklerle devam edecek. (Zeki Aras –襤LKHA)