Minikler Pazartesi ders ba覺 yapacak


03.09.2014 - 10:39

2014-2015 eitim-繹retim y覺l覺 uyum program覺 kapsam覺nda anaokulu ve ilk繹retim 1. s覺n覺f 繹rencileri i癟in ders zili Pazartesi 癟alacak.

BURSA - Milli Eitim Bakanl覺覺 (MEB) taraf覺ndan uygulamaya konulan uyum eitimi program覺 kapsam覺nda anaokulu ve ilköretim 1. s覺n覺f örencileri  8 Eylül Pazartesi günü ders ba覺 yapacak.

 

Türkiye genelinde olduu gibi Bursa’da da anaokulu ve ilköretim 1. s覺n覺fa balayacak örenciler için ders zili bir hafta erken çalacak. MEB taraf覺ndan uygulamaya konulan uyum program覺 kapsam覺nda Bursa’da yakla覺k 45 bin örenci 8 Eylül Pazartesi günü ders ba覺 yapacak.

 

Minik örencilerin ve ailelerin heyecanlar覺n覺 paylat覺klar覺n覺 belirten Bursa 襤l Milli Eitim Müdürü Veli Sar覺kaya, “Minik örencilerimiz Pazartesi günü uyum program覺 kapsam覺nda eitimlerinin ilk basama覺na ad覺m atacaklar. Bir hafta boyunca okullar覺n覺, öretmenlerini ve s覺n覺f arkadalar覺n覺 tan覺yacaklar. Eitim öretim y覺l覺n覺n hem öretmenlerimiz, hem de örencilerimiz için güzel geçmesini temenni ediyorum.” ifadelerini kulland覺.

 

Okullar覺n aç覺lmas覺na az bir süre kala velilerin de en az çocuklar kadar heyecan yaad覺覺n覺 ifade eden Sar覺kaya, “Baz覺 velilerimiz bu duyguyu ilk defa ya覺yor ve tatl覺 bir tela içerisindeler. Eitim süreci, ibirliinin en üst düzeyde olmas覺 gereken bir süreçtir. Velilerimizin çocuklara ‘okula balaman覺n’ doal bir olay olduunu anlatmalar覺, ilk günlerinde onlar覺 yüreklendirmeleri hem kendilerine hem çocuklara hem de bizlere yarar salayacakt覺r.” dedi.

 

Bugün eitim yaam覺na ilk ad覺m覺 atan çocuklar覺n gelecekte ülkeyi yönetecek kiiler olaca覺na belirten Sar覺kaya, “Ülkemizin gelecei olan çocuklar覺m覺z覺n bedenen, zihnen ve ruhen olgunlamas覺 için gerekli ortam覺 haz覺rlamak, bata anne-babalar olmak üzere tüm büyüklerin ve biz eitimcilerin görevidir. 襤nançl覺, salam karakterli, insan ve dier yarat覺lanlar覺n haklar覺na sayg覺l覺 nesiller yetitirmek, yar覺nlar覺m覺z覺n garantisi olacakt覺r.” eklinde konutu.

 

Bursa 襤l Milli Eitim Müdürü Veli Sar覺kaya, ayr覺ca Anaokulu örencilerinin de uyum program覺 çerçevesinde 8 Eylül Pazartesi günü okullar覺na balayaca覺n覺 söyledi. (Sezer Özer-襤LKHA)