Midyat Anadolu Lisesinde Bıçaklı Saldırı


10.01.2012 - 13:05

Mardin'in Midyat İlçesi'nde 3 gencin bir öğrenciyi dövmelerinin ardından olay yerine gelip durumu soran öğrencinin ağabeyi de bıçaklanarak ağır yaraladı.

MARDİN - Edinilen bilgiye göre; bir grup genç Midyat Anadolu Lisesi önünde sebebi bilinmeyen bir nedenden dolayı bir öğrenciyi dövdüler. Bunu duyan öğrencinin ağabeyi Veysi Demir (25) okula gelip kavganın sebebini öğrenmek istedi.

Ancak bu grup Veysi Demir'e de bıçakla saldırıp karaciğerinden yaraladı. Ağır yaralanan Veysi Demir Midyat Devlet Hastanesine kaldırılarak ameliyat edilip yoğun bakıma alındı.

Olayla ilgili polis 17 yaşlarında olan 3 kişiyi gözaltına aldı. Gözaltına alınan üç gençten biri olan İzzettin A.'nın babası gardiyan Bahattin A. olayı ve gözaltını duyunca görgü tanıklarının ifadelerine göre, hastane bahçesinde silahını çekip polislere küfür etti.

Bahattin A'nın olayın polislerin gözü önünde meydana geldiğini iddia ederek polislerin neden göz yumduğunu ileri sürerek küfrettiği belirtildi. Polis ekipleri gardiyanın silahına el koyup gözaltına aldı. (M. Sait Başaran - İLKHA)