"Mezheplere dil uzatanlar, Amerika'ya hizmet ediyor"


13.10.2014 - 19:22

İran'ın dini ve siyasi lideri Hamaney, İslam mezheplerinin kutsallarına dil uzatanların Amerika ve İngiltere'ye hizmet ettiğine dikkat çekti.

TAHRAN- İran’ın dini ve siyasi lideri Seyyid Ali Hamaney, Amerika ve müttefiklerinin IŞİD’e yönelik operasyonunun gerçekçi olmadığını ve Müslümanlar arasına düşmanlık tohumları ekmek amacı taşıdığını belirtti.

 

Tekfirci akımın emperyalizmin ürünü olduğunu, ancak artık ateşiyle sahiplerini de tutuşturmaya başladığını ifade eden Hamaney, son operasyonun Müslümanlar arasına düşmanlık tohumları ekmek amacıyla yapıldığına dikkat çekti.

 

Hamaney konuşmasının devamında, "Şiiler ve Sünniler birbirlerinin duygularını kışkırtıcı ve tahrik edici provokatif açıklamalarla düşmana yardımcı olmamalı ve kutsallıklara karşı saygısızlık yapmamalı" ifadelerini kullandı.

 

İngilizlerin habis ellerinin İslam mezhepleri arasında ayrılık çıkarma hususunda uzmanlaştığını söyleyen Hamaney son olarak, “İslam mezhepleri arasında ayrılık ateşini tutuşturanlar ve bu mezheplerin kutsallarına dil uzatanlar Amerika ve İngiltere’ye yardım etmektedir” ifadelerini kaydetti.

 

Hamaney son olarak, Müslüman ülkeler ve liderlerine çağrıda bulunarak gerçek düşmanların eliyle bir harekata girişmek "düşmanın ekmeğine yağ sürmektir" ifadelerine yer verdi. (İLKHA)