Mersin Caretta Bisiklet Festivali Tarsus'ta başladı


24.10.2014 - 19:23

120 sporcunun katıldığı ve 24-26 Ekim tarihleri arasında yapılacak olan Mersin Caretta Bisiklet Festivali Tarsus'ta Start aldı.

MERSİN- Mersin Büyükşehir Belediyesi ve Mersin Bisikletli Gezginler Derneği’nin işbirliğiyle ve Mersin Üniversitesi, Tarsus ve ilçe belediyeleri ile bazı özel kuruluşların katkılarıyla düzenlenen ‘’Mersin Caretta Bisiklet Festivali’ Tarsus’ta start aldı.


Mersin Caretta Bisiklet Festivali’ne katılan bisiklet tutkunları, kentte renkli ve coşkulu görüntüler oluşturdu.

 

Mersin Bisikletli Gezginler Derneği Başkanı Ahmet Salih Özener, bisiklet kültürünün yaygınlaşması, şehrin kültürel değerlerinin tanıtılmasını ve Caretta kaplumbağalarının farkındalığını artırarak, Mersin’in marka değerini yükseltme amacı ile bu festivalin düzenlendiğini dile getirerek, Tarsus Belediyesine katkılarından dolayı teşekkür etti. 

 

Türkiye’nin sekiz şehrinden gelen bisiklete gönül veren 120 sporcuyla başlayan ve 24-26 Ekim tarihleri arasında yapılacak festivalde sporcular, birinci gün Erdemli’de, ikinci gün Silifke’de konaklayacaklar.

 

Bisikletlilere start veren Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Boro, etkinliğin Tarsus’ta başlamasından dolayı mutlu olduklarını söyledi. (A. Hakim Kurt-İLKHA)