Mavi Marmara Gazisi Mardin'de Tekbirler İle Karşılandı


16.06.2010 - 18:32

Mavi Marmara Gemisi'nde yaralandıktan sonra İsrail'den getirilerek Ankara'da tedavi altına alınan Mustafa Batırhan, memleketi Viranşehir'e gitmek için geldiği Mardin Havaalanı'nda tekbirlerle karşılandı.

MARDİN - İsrail saldırısına uğrayan yardım gemisinde yaralanan Viranşehir Anadolu Derneği Başkanı Mustafa Batırhan, Ankara Sağlık Eğitim Araştırma Hastanesi’ndeki tedavisinin ardından bugün memleketi Viranşehir’e gitmek için havayoluyla Mardin’e geldi.

Yakınları, çok sayıda STK temsilcisi ve vatandaşlar tarafından Mardin Havaalanı’nda tekbirlerle karşılanan Batırhan, rahatsızlığından dolayı 118 acil servis aracı ile konvoy halinde Viranşehir’e doğru yola çıktı.

Oğlunun Filistin yolunda yaralanmasından dolayı mutlu olduklarını dile getiren Gazi Batırhan’ın babası Mahmut Batırhan, “Filistin’e oradaki Müslümanlara Allah için yardım ettiği için çok sevinçliyiz. Başka bir amaç için olsa o kadar sevinmezdik. Bu dur ki Allah için yaralandı” şeklinde konuştu.

İsrail saldırısında karnından yara alan Kızıltepe Çetinler köyü nüfusuna kayıtlı Mustafa Batırhan’ın durumunun iyi olduğu öğrenildi. (M. Ali Aktaş – İLKHA)