Mardin Artuklu Üniversitesi ne yapmaya çalışıyor?


16.04.2014 - 17:23

Mardin Artuklu Üniversitesi, akademik çalışmalar yerine eşcinselliği konu alan bir konferansı düzenleyecek olması tepkilere yol açtı.

MARDİN - Mardin Artuklu Üniversitesi Mimarlık Bölümü, yarın saat: 15.00’te "Hastalıktan Hak Talebine -Eşcinselliğin Adlandırılışının Anlamlandırılışının Seyri" konulu bir panel düzenliyor.

 

Kaos GL Derneği adına Ali Erol’un konuşmacı olarak katılacağı konferans tepkilere yol açtı.

 

 

Kutlu Doğum Haftası gibi Müslümanlar için önemli olan bir zaman diliminde Mardin Artuklu Üniversitesi’nin ahlaksız denilebilecek bir konferansı düzenleyecek olmasını kınayan Mardin DOST Der, konu ile ilgili yazılı bir açıklama yaptı.

 

 

Yapılan açıklamada, “Müslüman halkımızın namus ve ar damarına birebir zıt ve tahammülüne ters bir panel düzenlenmek istemesi ve Mardin Artuklu Üniversitesi gibi bir kurumun yapması veya ön ayak olması bizi derinden üzmüştür. Bu iğrenç paneli en sert bir şekilde kınıyoruz. Bu paneli düzenlemek isteyen, yardımcı olan, sponsorluğunu üstlenen tüm kişi ve kurumları namus ve iffet timsali Müslüman halkımıza şikâyet ediyoruz.” denildi. (M. Salih Keskin – İLKHA)