Köylerdeki Muhammedi coşku sürüyor


13.04.2013 - 22:10

Peygamber Sevdalıları Platformu Van İl Koordinatörlüğü tarafından Van'ın Gevaş ilçesine bağlı Aydınocak (Şetwan) köyünde düzenlenen kutlu doğum etkinliği, soğuk havaya rağmen büyük bir coşkuya sahne oldu.

VAN - Kadın-erkek, genç-yaşlı demeden köy meydanından toplanan Aydınocaklılar, hep bir ağızdan Peygamber efendimize olan sevgisini haykırdı.

 

Kur'an tilavetiyle başlayan program, okunan Kürtçe mevlitle devam etti. Mevlit okunurken bazı katılımcılar göz yaşlarına hakim olamadı.

 

Grup Rahmet'in seslendirdiği ilahi ve ezgilerin ardından konuşan bölgenin kanaat önderlerinden Molla Abdurrahim Timurtaş, Peygamber efendimizin hayatından kesitler aktararak, Hz. Muhammed'in (sav) alemlere rahmet olarak gönderildiğini belirtti.

 

Allah Resulünün, birçok eziyet çekmesine rağmen davasından vazgeçmediğini belirten Timurtaş hoca, sahabelere yapılan tüm eziyet ve işkencelere rağmen onların da davalarından taviz vermediğini anlattı. Timurtaş hoca, "Bugün de Allah davasının önünde engeller var. Bugünkü Müslümanlar da tıpkı önceki Müslümanlar gibi davalarını sürdürsünler, vazgeçmesinler, bütün engelleri kaldırsınlar. Fakat bunu Allah Resulünün sünneti çerçevesinde gerçekleştirsinler. Özellikle alimlerin bu davada seferber olması gerekir" dedi.

 

Molla Timurtaş'ın konuşmasının ardından küçük kız çocuklarından oluşan bir grup, ilahi ve ezgiler seslendirdi.

 

Program, okunan dua ile son buldu. (Fırat Arslan - İLKHA)

Köylerdeki Muhammedi coşku sürüyor