Kızıltepe Ticaret borsası girişimcilere sertifika verdi


17.10.2014 - 17:55

Kızıltepe Ticaret Borsası KOSGEB ile ortaklaşa düzenledikleri girişimcilik kursunu tamamlayanlara sertifikalarını verdi.

MARDİN- Mardin Kızıltepe Ticaret Borsası, KOSGEB ile ortaklaşa düzenledikleri girişimcilik kursunu 15 gün süre içerisinde ve toplam 70 saatlik bir eğitimden sonra, kursu başarıyla bitiren 29 girişimciye, yapılan törenle sertifikalarını verdi. Törene Kızıltepe Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Şahin, KOSGEB Müdürü Serdar Altan, Kızıltepe Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Beşir Dündar, oda çalışanları ve kursiyerler katıldı.

 

Törende bir konuşma yapan Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Şahin, “Başta Mardin’de ekonomik, sosyal ve kültürel geliştirmeyi hızlandırmanın ve rekabet gücünü artırmanın temel amaçların içinde yer aldığını belirtmek istiyorum. Girişimci yeni bir ürünü, süreci ve hizmeti tasarlayarak beyninde kurduğu hayal gücü ile fikrini hayata geçirerek yeteneğe sahip kişidir. Bu düşünceden hareketle girişimcilik için fikir üretmek, yenilik üretmek yada bir geliştirme yapmak gerekmektedir. Genç girişimcilere her zamanınkinden daha çok ihtiyaç duyulmaktadır. 1998 yılından bu yana etkin çalışmalardan girişimciliği geliştirmesi konusunda KOSGEB katkıları için teşekkür ederiz. Biz Ticaret Borsası olarak KOSGEB yetkilileri ve değerli eğitimcilerimizin katkılarıyla 15 gün toplam 70 saat eğitim vermek suretiyle 29 girişimcimize sertifika verdik.  Hak kazanan girişimcilerimizi kutluyorum.” dedi.


 

Şahin, KOSGEB yetkililerine yaptıkları katkılardan dolayı teşekkür ederek girişimcilere de iş hayatlarında başarılar diledi. (İLKHA)