Katledilen HÜDA PAR üyesi tekbirlerle defnedildi (Güncellendi)


23.10.2014 - 16:30

Bingöl'ün Karlıova ilçesinde düzenlenen silahlı saldırıyla katledilen HÜDA PAR üyesi Fethi Yalçın tekbirlerle ebediyete uğurlandı.

BİNGÖL - Karlıova Kale Mahallesinde evinden çıkarken düzenlenen silahlı saldırıyla katledilen Hür Dava Partisi (HÜDA PAR) üyesi Fethi Yalçın'ın (35) cenazesi, otopsi için götürüldüğü Malatya'dan uzun bir araç konvoyu ile Karlıova'ya getirildi.

 

Tekbirlerle Karlıova Kale Mahallesi'ndeki mezarlığına defnedilen Yalçın'ın cenazesine HÜDA PAR üye ve gönüllülerinin yanı sıra halkın da yoğun katılım gösterdiği görüldü. Sık sık tekbirlerin getirildiği cenazede PKK aleyhine sloganlar atıldı.

 

Yalçın'ın büyük kızı 14 yaşındaki Sevim Yalçın'ın, "Baba yüzün bugün çok soğuk, kahpece vurdular seni, suçun neydi baba" sözleriyle ağıt yakması, cenazeye katılanları gözyaşlarına boğdu.

 

Cenaze töreninde konuşan HÜDA PAR İl Başkanı Hamdullah Tasalı, Kürdistan'ın evlatları zarar görmesin diye şimdiye kadar sustuklarını belirterek, "Bu korktuğumuzdan değildir. Şimdiye kadar Kemalistler bize zulmetti, şimdi de bu ateistler zulmediyor. Kemalistlere teslim olmadık, Apoculara da teslim olmayacağız. Herkes bunu böyle bilsin." ifadelerini kullandı.

 

Şehitlik mertebesine ulaşmanın herkese nasip olmayacağını ifade eden Tasalı, PKK/HDP yandaşları tarafından Diyarbakır'da katledilen HÜDA PAR üyelerini hatırlatarak, "Hepimiz birer Fethi, Cengiz, Yasin, Riyad, Hasan ve Hüseyin olacağız. Bugün Karlıova da ikinci şehidimizi defin ettik. Şehidimizin şahadetini tebrik ediyorum. Ailesine, yakınlarına dava arkadaşlarına ve siz köylülerine sabrı cemil diliyorum.” dedi.

 

“Kim Allahın kelimesini ve dinini yüceltmek için mücadele ederse şehit o dur”


Kur’an’da, “Allah yolunda ölenlere ölüler demeyin, bilakis onlar diridirler. Fakat siz bilmezsiniz” ayetini okuyan Tasalı, Allah Resulüne şehit kimdir? dediklerinde, “Efendimiz, kim Allahın kelimesini ve dinini yüceltmek için mücadele ederse şehit o dur.” ifadelerini kullandı.

 

“Dünyevi çıkarlar için savaşanlar şehit değildir”


Komünizm, sosyalizm, Kürtçülük, Türkçülük ve Kemalizm için ölenlerin asla şehit olamayacaklarının belirten Tasalı, “Allahın kelimesi yücelsin diye, İslam hâkim olsun diye, kim bu uğurda mücadele eder ve bu uğurda ölürse, onlar şehittir.” diye konuştu.

 

“Üzerimize düşen, bu şehit kardeşlerimizin davalarına sahip çıkmaktır”


Önceki gün ve bugün defin ettiğimiz,  Cengiz Tiryaki ve Fethi Yalçın Kardeşlerimiz hiç şüphe yok ki onlar, İslam’ın şehitleridir, sizlerde şahitsiniz diyen Tasalı, “Üzerimize düşen, bu şehit kardeşlerimizin davalarına sahip çıkmaktır. Bu kardeşlerimiz, bize öyle ağır bir yük bıraktılar ki, onu taşımak bize ahd olsun, yollarını sürdüreceğiz.”dedi.

 

Fethi Yalçın, 22 Ekim Çarşamba günü sabah saatlerinde Kale Mahallesi’nde evinin önünde düzenlenen silahlı saldırıyla katledilmişti. Otopsi için Malatya Adli Tıp Kurumu'na gönderilen Yalçın'ın cenazesi, sabah saatlerinde Karlıova'ya getirilmişti.  (İLKHA)Katledilen HÜDA PAR üyesi tekbirlerle defnedildi