İstihbarat örgütleri Gazze'de kaos peşinde


06.09.2013 - 17:36

Hamas; Gazze'de, İsrail ve Ramallah yönetimi ile bazı Arap ülkelerinin istihbarat örgütlerinin bulunduğu kaos planlarını deşifre etti.

GAZZE - İçişleri Ulusal Güvenlik Bakanlığı; işgal istihbaratı, Ramallah yönetimi ve bazı Arap ülkelerindeki istihbarat birimlerinin arkasında durduğu anarşi, kargaşa ve kaos planlarını ortaya çıkardığını belirterek, bu kaos planlarıyla ilişkili birkaç kişinin de tutuklandığını duyurdu.

Filistin Enformasyon Merkezinin haberine göre, İçişleri Bakanlığı sözcüsü İslam Şehvan bugün Gazze'de yaptığı basın toplantısında, Gazze'deki Filistin güvenlik güçlerinin son zamanlarda bazı şahısların Filistin halkının direnişini ve iç cepheyi hedef alan şüpheli davranış ve tutumlarını takibe alması sonucu bu kişilerin işgal rejimi adına casusluk yaptıklarının belirlendiğini söyledi.

Tutuklanan şahıslardan elde edilen bilgilerde, Gazze ve bölgedeki direniş gruplarını hedef alan çok kirli ve tehlikeli planların ortaya çıktığına dikkat çeken Şehvan, yapılan soruşturmada bu hain planların arkasında işgal rejimi ve Ramallah yönetimi istihbaratlarıyla ileri bir tarihte isimlerini açıklayacakları bazı Arap ülkelerinin istihbaratlarının da yer aldığını ifade etti.

Önümüzdeki günlerde Gazze'ye karşı hayata geçirilmek istenen komplonun ayrıntılarını ilan edeceklerini belirten Şehvan, yakalanan şahısların soruşturma bittikten sonra Filistin yargısının önüne çıkarılacaklarını kaydetti.