İluh Deresi Projesi Bakana Sunuldu


09.12.2011 - 15:28

İluh Deresi Kentsel Dönüşüm Projesi Batman Kent Konseyi tarafından Başbakana sunulmak üzere Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'e teslim edildi.

BATMAN - Uzun süredir Batman'ın gündeminde olan ve kentin geleceğini yakından ilgilendiren İluh Deresi Kentsel Dönüşüm Projesi, Batman Kent Konseyi tarafından Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'e sunuldu. Batman Belediyesi tarafından hazırlanan ancak tüm kente mal edilmesi için Valilik, Belediye ve Kent Konseyi Logosu basılan Proje Kitapçığı'nın Bakan Şimşek tarafından Başbakan'a sunulacağı bildirildi.

 

Batman Kent Konseyi'nin Girişimi Sonuç Verdi
Beş yıl önce yaşanan ve 11 kişinin yaşamına neden olan büyük sel felaketi sonrası gündeme gelen İluh Deresi Kentsel Dönüşüm Projesi konusunda nihayet son adımlar atıldı. Sel felaketi sonrasında kente gelerek Kuyubaşı (Cegeluvé) toplu konutlarının temel atma törenine katılan Başbakan Erdoğan, İluh Deresi Kentsel Dönüşüm Projesi'nin hazırlanarak kendisine sunulması halinde gereken desteği vereceğini açıklamıştı. Batman Belediyesi, yıllar sonra söz konusu projeyi hazırladı. Batman Kent Konseyi'nin gösterdiği çaba sonucu son genel seçim öncesinde dönemin AK Parti Milletvekili Mehmet Emin Ekmen'in girişimleriyle Belediye Başkan Vekili Serhat Temel ve dönemin Kent Konseyi Başkanı Süleyman Noyan'ı makamında kabul eden Bakan Şimşek, projenin Valilik, Belediye ve Kent Konseyi Logosu basılarak hazırlanmasını istemişti.

 

Top Artık Başbakan Erdoğan'da
Batman Kent Konseyi Başkan Yardımcısı avukat Murat Çiçek, AK Parti Batman Milletvekili Ziver Özdemir'le birlikte Bakan Şimşek'le Mecliste görüştü. Valilik, Belediye ve Kent Konseyi logosunu taşıyan kitapçığı alan Bakan Şimşek, sorunla ilgileneceğini söyledi. Bu arada Belediye Başkan Vekili ve Batman Kent Konseyi Başkanı Serhat Temel, tek amaçlarının İluh Deresi Kentsel Dönüşüm Projesi'nin hayata geçirilmesi ve kentin bu önemli sorundan kurtulması olduğunu belirterek, "Projeyi sadece Belediye'ye mal etme gibi bir niyetimiz yok. Kentimizin geleceğini ilgilendiren bir projedir" dedi.

 

Edinilen bilgilere göre Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, üç kurumun logosunu taşıyan kitapçığı daha sonra Başbakan Erdoğan'a sunacak ve desteğini isteyecek. Batman kamuoyunun yakından takip ettiği ve çevrecilerin de üzerinde önemle durduğu projenin kitapçığını Maliye Bakanı'na sunan Murat Çiçek, Kent Konseyi'nin sorunun takipçisi olacağını söyledi. (Veysi Demir - İLKHA)