"Hükümet HÜDA PAR'ı muhatap almak zorunda"


23.10.2014 - 12:32

HÜDA PAR üye ve gönüllülerine düzenlenen saldırılar nedeniyle HÜDA PAR Genel Merkezini ziyaret eden STK temsilcileri, hükümetin Çözüm Süreci noktasında HÜDA PAR'ı resmen muhatap almak zorunda olduğunu belirtti.

ANKARA - Ankara'da faaliyet gösteren STK'lar, HDP'nin sokağa çıkma çağrısının ardından düzenlenen saldırılarda hayatını kaybeden HÜDA PAR üye ve gönüllüleri için HÜDA PAR Genel Merkezine taziye ziyaretinde bulundu.

 

Şehir medeniyet Derneği'nden Soner Kartal, İHH Ankara şubesinden Hanifi Sinan, Serkan Codal, Zeynel Abidin Özkan ve Murat Ekinci, Vahdet Vakfı'nden Muhittin Özdemir ile İsmail Aydan ve Bem-Bir-Sen'den Gürkan Alper'in aralarında bulunduğu STK temsilcilerini Hür Dava Partisi Genel Sekreteri Mehmet Yavuz karşıladı.

 

STK temsilcileri, yaşanan son olaylardan sonra Çözüm Süreci noktasında hükümetin bireysel olarak değil resmen HÜDA PAR'ı muhatap almak zorunda olduğunu belirtti.

 

HÜDA PAR Genel Sekreteri Mehmet Yavuz da, STK'ların PKK ve HDP'nin saldırıları karşısında tepkilerini ortaya koymaları gerektiğini bu anlamda STK temsilcilerinin kendilerine gerçekleştirdiği ziyaretten ötürü memnuniyet duyduğunu belirtti.

 

STK temsilcileri, taziye dileklerini sunduktan sonra HÜDA PAR Genel Merkezinden ayrıldı.  (İLKHA)