Günlük Gazetesi'nden Peygambere Çirkin Saldırı


21.03.2009 - 16:03

Ulusal yayın yapan Günlük gazetesi, semavi dinlerin hepsine göre insanlığın ilk atası olan Hz Âdem ve Havva'yı maymun olarak gösteren karikatür yayınlayarak İslam'a ve Müslümanlara hakaret etti.

DİYARBAKIR - Danimarka’da Peygambere hakaret içeren karikatür yayınlayan gazetenin çirkin saldırısının bir benzeri saldırı halkı Müslüman olan Türkiye’de gerçekleşti.

DTP çizgisinde günlük yayın yapan ulusal “Günlük Gazetesi” 17 Mart Salı günkü sayısında yayınladığı bir karikatürde, İslam ve diğer semavi dinlerin bildirdiğine göre ilk insan ve ilk Peygamber olan Hz Âdem’i ve eşi Hz Havva’yı maymun olarak gösterdi. Karikatür gazetenin Cümle Âlem köşesinde, Halil İncesu adına yayınlandı. Maymunların evrimleşerek insan olduğunu iddia eden Darwin teorisinde bile ilk Peygamber olan Hz Âdem’in veya herhangi bir insanın ismi kullanılmazken Günlük Gazetesinde bir peygamberin maymun olarak gösterilmesi akıllara bu çevre İslam düşmanlığı mı yapıyor sorunu getirdi.

Hz Muhammed’in (SAV)’in doğumunun kutlandığı bu ayda halkın inançlarının dikkate alınmadan gazetenin böyle bir karikatürün yayınlanması tepkilere neden oldu. Ajansımızı arayarak bu habere tepki gösteren vatandaşlar, “Bir peygambere bu tip çirkin yakıştırmalarda bulunan bu insanları düşmanlıklarından dolayı kınadıklarını dile getirdiler. (İLKHA)