Gaziantep'te "Eğitim Yöneticilerini Destekleme Projesi"


20.10.2014 - 16:54

Gaziantep'te Okul Müdürleri "Eğitim Yöneticilerini Destekleme Projesi" kapsamında bir araya gelecek.

GAZİANTEP - Gaziantep İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Gaziantep Üniversitesi işbirliği yürütülen "Eğitim Yöneticilerini Destekleme Projesi" kapsamında 150 okul müdürüne bir hafta boyunca çeşitli konularda geniş kapsamlı eğitimler verilecek.GAÜN Atatürk Kültür Merkezi Salonu'nda gerçekleşen proje açılışına Gaziantep Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yavuz Çoşkun, Gaziantep İl Milli Eğitim Müdürü Celalettin Ekinci, akademisyenler ve okul müdürleri katıldı.

 

Eğitim Yöneticilerini Destekleme Projesinin açılışında bir konuşma yapan Gaziantep İl Milli Eğitim Müdürü Celalettin Ekinci, “Bu şehrin emaneti sizlerin üzerindedir. Bu şehri yöneten pek çok isim var. Ama aslında bu şehri gerçek manada yöneten sizlersiniz. Çünkü her ailede siz varsınız çok büyük vebal sorumluluk altındayız. İnşallah el birliğiyle Gaziantep'in eğitimdeki algısını değiştirme adına bu sene çok ciddi çalışma altına gireceğiz. Ben her yerde sizlere güvenerek şu sözü söylüyorum. Haziran ayı geldiğinde Gaziantep'te eğitim adına çok farklı bir anlayış ortaya çıkacak, çok farklı bir algı ortaya çıkacak diyorum. Çünkü bu üzerimizdeki ataleti tamamen üzerimizden atmamız gerekiyor. Bu bezginliği üzerimizden atmamız gerekiyor. İnşallah bu algıyı değiştirme konusunda büyük çaba içerisindeyiz.”şeklinde konuştu.

 

“Eğitim bizim olmazsa, olmaz ayaklarımızdan birisidir”
Gaziantep Rektörü Prof. Dr. Yavuz Çoşkun ise, “Hakikaten önemli, ciddi ve kutsal bir işe imza attığımızı düşünüyorum. Eğitim bizim olmazsa, olmaz ayaklarımızdan birisidir. Bir yandan yüksek öğretimle nitelikli insan yetiştirmeye çalışıyoruz. Ama bir yandan da araştırma, geliştirme, hizmet üretme noktasın da bir görevimiz var. Eğitim bugün de, geçmişte de çok ciddi sorunları olan çok ciddi kaosları olan ve bir türlü rayına oturtulamayan son yüz yılda Cumhuriyet döneminde ıskaladığımız ve ciddi gelişmeler sağlayamadığımız ciddi bir olaydır. Hangi noktaya bakarsanız bakın işin bir noktasında bir temel noktasında eğitim eksikliğini, yetersizliğini görüyoruz.”ifadelerini kullandı.

 

Gaziantep Üniversitesi Eğitim Fakültesinde (GAÜN) gerçekleşecek eğitim programı 20 Ekim 2014 Pazartesi günü başlayıp 24 Ekim 2014 Cuma günü sona erecek. (İbrahim Koçyiğit-İLKHA)