Eşcinsellik paneline bir tepki de AK Parti'den


17.01.2014 - 19:53

Eğitim-Sen Batman Şubesi'nin organizasyonuyla düzenlenen ve HDP Parti Meclisi üyesi LGBT'li Remzi Altunpolat'ın konuşmacı olarak katıldığı panele bir tepki de AK Parti Batman İl Teşkilatı'ndan geldi.

BATMAN - AK Parti Batman İl Başkanı Murat Güneştekin, Eğitim-Sen Batman Şubesi tarafından Mevlit  Kandiline denk gelen hafta sonunda, Belediye Konferans Salonunda düzenlenen “Cinsel yönelim ve Cinsiyet Kimliği Yaşayan Öğrenciler” konulu panele yazılı basın açıklamasıyla tepkisini dile getirdi.

 

Güneştekin, yaptığı açıklamada il ve bölgede hiçbir yeri olmayan, inanca ve ahlaki değerlere bağdaşmayan böyle bir konuda bir eğitim sendikasının panel düzenlemesini kınadıklarını belirtti.
 

 

Eğitim sendikasının çocuklara doğruyu öğretme çabasına girmeden yanlışa yönlendirmesi hususunu bütün eğitimciler ile velilerin dikkatine sunduklarını ifade eden Güneştekin, “Batman gibi mütedeyyin bir toplum yapısına sahip bir şehirde bu türden olumsuz etkinliklerin düzenlenmesini toplumda bir algı oluşturma çabası olarak değerlendiriyoruz. Dinimizce günah olarak kabul edilen ve kesinlikle yasaklanan eşcinselliği toplumumuz hiçbir zaman benimsemeyecektir, bunu topluma dayatmaya çalışan kişi, grup ve dernekleri de Müslüman Kürt halkımız vicdanlarında yargılayacaklardır. Ayrıca bu etkinlikte Batman Belediyesi’nin yer almasını doğru bulmuyoruz.” dedi.  (M.Fatih Akgül - İLKHA)