ENSAR DER Kobanililere yardımlarda bulundu


25.10.2014 - 20:18

Kobani'de yaşanan çatışmalardan kaçarak Ceylanpınar ilçesine sığınan ailelere ilçede faaliyet yürüten ENSAR DER gıda ve et yardımında bulundu.

ŞANLIURFA – Şanlıurfa’nın Ceylanpınar ilçesinde faaliyet yürüten Ceylanpınar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (ENSAR DER) Kobani’den gelen 7 kişilik aileye gıda ve et yardımında bulundu.

 

İlçe genelinde ve özelikle zor durumda olan Suriyeli muhacirlerin yardımına koşan ENSAR DER Ceylanpınar’da halkın sevgisini kazanıyor.

 

Yaptığı yardımlarla ilgili açıklamalarda bulunan derneğin yardım komisyonu başkanı Mahmut Demirel, “Kobani’de yaklaşık 40 gündür IŞİD ile YPG arasında çıkan çatışmalardan dolayı ilçemize gelen ailelere yardım ulaştırdık. Bir köyde pamuk tarlasında çalışan Kobanili ailelere çeşitli gıda ve et yardımında bulunduk. Hz Peygamber Efendimiz (s.a.v) bir hadisi şerifte; ‘Müslüman müslümanın kardeşidir. Ona zulmetmez, onu tehlikede yalnız bırakmaz. Kim, kardeşinin ihtiyacını görürse Allah’ta onun ihtiyacını görür. Kim bir müslümanı bir sıkıntıdan kurtarırsa, Allah’ta o sebeple onu kıyamet gününün sıkıntısından kurtarır. Kim bir müslümanı örterse, Allah da onu kıyamet günü örter." ifadelerini kullandı. (Mustafa Kaynak- İLKHA)