EBOLA - MERS şüphesi hastaneyi hareketlendirdi


23.10.2014 - 23:57

Hac dönüşü ateşi yükselerek fenalaşan hastanın EBOLA - MERS virüsü şüphesiyle hastaneye getirilmesi hastaneyi hareketlendirirken, acil serviste yatan hastaları da tedirgin etti.

DİYARBAKIR - Yüksek ateş şikâyetiyle Diyarbakır Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne getirilen hasta, Ebola ve ya Mers virüsü şüphesiyle gözlem altına alındı. Ancak hastanın ateşinin düşmesiyle hasta taburcu edildi.

 

Edinilen bilgilere göre; hac dönüşü bir anda ateşi yükseldiği için fenalaşan 46 yaşındaki N.A isimli kadın, son günlerde insanların adeta korkulu rüyası haline gelen Ebola ve Mers virüsü şüphesiyle hastaneye kaldırıldı.

 

Güvenlik önlemlerine yeterince riayet edilmediği belirtilen hastanede, riskli bir duruma karşı karantina odasının tadilat bahanesiyle kapalı olması ve riskli duruma karşı sadece hastane çalışanlarına maske dağıtılarak ortamda bulunanlara dağıtılmaması dikkatlerden kaçmadı.

 

Getirildiği hastanede bir süre gözetim altında tutularak tahlilleri yapılan hastanın ateşinin düşmesi ve tahlillerinin temiz çıkması üzerine hasta taburcu edildi. (İLKHA)