Doğu Beyazıt'lı Bayanlar HZ Fatıma'yı Andı


04.06.2011 - 19:08

Doğu Beyazıt Mustaz'aflar ile Dayanışma Derneği, "Dünya Müslüman Kadınlar Haftası" münasebetiyle Hz Fatıma'yı andı.

AĞRI - Doğu Beyazıt Mustaz'aflar ile Dayanışma Derneği Şubesi Bayanlar Komisyonu tarafından "Dünya Müslüman Kadınlar Haftası" münasebetiyle bir etkinlik düzenledi.

Kutlu Aktaş spor salonunda gerçekleşen program Kur'an Kerim tilavetiyle başladı, daha sonra minik kız çocukları tarafından okunan ilahiler ile devam etti. Ardından programa konuşmacı olarak katılan Bilge Dursun günün anlam ve önemine binaen bir konuşma yaptı.


Hz. Fatıma'nın hayatından kesitlerin sunulduğu konuşmada gerek bir evlat olarak gerek bir eş olarak ve de gerekse bir anne olarak Hz. Fatıma'nın tüm kadınlara örnek olduğunu, sanatçı ve artistlerin model alındığı bu zamanda bir Müslüman bayanın model alması gereken Hz. Fatıma, Hz. Hatice olması gerektiğini anlattı. Hz. Fatıma'nın çocuklarını İslam ahlakı ile eğittiği gibi Müslüman kadınların da aynı şekil de evlatlarına sahip çıkıp İslam ahlakı ile büyütmeleri gerektiğini anlattı.

Duygulu anların yaşandığı ve yoğun ilgilinin olduğu programda Hz. Fatıma'nın hayatı anlatıldıktan sonra yine kız çocukları ilahi ekibi tarafından Hz. Fatıma'yı konu edinen ilahiler okundu. (Ramazan Zeren - İLKHA)