Diyarbakır'da uyuşturucuya büyük darbe


24.10.2014 - 19:11

Diyarbakır Lice ilçesinde geniş çaplı olarak başlatılan uyuşturucu operasyonunda çok miktarda esrar ele geçirilirken, olay ile ilgili olarak bir kişi gözaltına alındı.

DİYARBAKIR - Diyarbakır valiliğinden yapılan bir açıklamada, Diyarbakır Lice ilçesi Hacı Cemil Mezrasında uyuşturucuya yönelik yapılan operasyonda 1531 kilo kubar esrarın ele geçirildiği belirtilerek olayla ilgili olarak 1 kişini gözaltına alındığı belirtildi.

 

Yapılan açıklamada; operasyonunun Diyarbakır İl Jandarma Komutanlığı ve İl Emniyet Müdürlüğü ile müşterek yapıldığı belirtilerek, uyuşturucu ile mücadele kapsamında, baskınların Lice Cumhuriyet Başsavcılığının talimatı ile 24 Ekim 2014 tarihinde sabah saat 03.00’te başladığı belirtildi.

 

Bölgede  son günlerde tırmanışa geçen olaylar nedeniyle yapılan uyuşturucu baskınlarında Diyarbakır Jandarma Özel Harekât Taburu, Lice Komando Alay Komutanlığı ve Polis Özel Harekâtından oluşan bir ekibinde baskınlara katıldığı belirtilen açıklamada; personelin yanı sıra, 6 adet kirpi, 6 adet kobra tipi zırhlı araç ile İl Emniyet Müdürlüğü ve Diyarbakır İl Jandarma Komutanlığından KOM timleri ve 2 Narkotik Köpeğinin de baskınlarda görev aldığı ifade edildi.

 

Yapılan baskınlar neticesinde, toprağın altında varil içerisinde gömülü vaziyette 185 kilo toz esrar ile 1531 kilo kubar esrar maddesinin ele geçirildiği belirtilen açıklamada, ele geçirilen esrara el konulduğu ve olay ile ilgili 1 kişinin şüpheli olarak yakalandığı belirtildi.(İLKHA)