Değişime Kendimizden Başlayacağız


31.10.2011 - 12:01

Etkili İletişim ve Aile İçi İletişim Seminerinde konuşan Kişisel Gelişim Uzmanı Bilal Zemin, "Değişime kendimiz ile başlayacağız. Hayatta yaşamak kolay, hayatı zorlaştıran bizim bakış açımızdır" dedi.

BİNGÖL- Bingöl Üniversitesi'nin Koordinatörlüğü'nde ve Bingöl İl Müftülüğü, Bingöl Belediyesi, Bahar Derneği ortaklığıyla yürütülen "Bingöl'de Aile İçi İletişim ve Empati'nin Geliştirilmesi" başlıklı SODES projesi kapsamında; "Etkili İletişim ve Aile İçi İletişim Seminerleri"nin üçüncüsü olan "Etkili İletişim ve Pozitif Yaşam Semineri" Bingöl Üniversitesi Rektörlük Konferans Salonu'nda yapıldı. Seminere konuşmacı olarak Kişisel Gelişim Uzmanı Bilal Zemin katıldı.

İnsanların hayatlarını daha iyi ve daha huzurlu yaşamaları için sihirli bir kelimeye ihtiyaç olduğunu ve bu sihirli kelimenin de mutluluk olduğunu belirten Kişisel Gelişim Uzmanı Bilal Zemin ; "İster maddi, ister manevi olsun her zaman için mutluluğu aramak çok önemlidir ve mutlu olmak önceliklerimiz arasında yer almalıdır." dedi.

Bir internet sitesi tarafından yapılan 'Türkiye'nin Sosyal Hobileri' başlıklı araştırmadan bahseden Kişisel Gelişim Uzmanı Bilal Zemin; "Bir internet sitesi tarafından yapılan araştırmaya göre, Türkiye'de yaşayan insanların yüzde sekseni topluluk önünde kendini ifade etmekten çekiniyor. Yani iletişimde korkular yaşıyor. Yüzde ellisi üst düzey bir yönetici ile iletişim kurmaktan çekiniyor. Yüzde altmışı insanlarla iletişim kurarken göz temasından çekiniyor. İletişim kurarken göz teması kurmuyor. Oysa dinlemenin birinci şartı göz temasıdır. İletişimde olumlu olmak esastır." diye konuştu.

Değişime kendimiz ile başlamamız gerektiğini belirten Kişisel Gelişim Uzmanı Bilal Zemin; "Değişime kendimiz ile başlayacağız. Hayatta yaşamak kolay, hayatı zorlaştıran bizim bakış açımızdır. Dünyayı değiştirmek istiyorsanız önce kendinizden başlamanız lazım, önce kendinizi değiştirmeniz gerekiyor. Hayat mükemmel olmayabilir ama yine de yaşamaya mecbursunuz. Mutluluk varılması gereken bir nokta değildir. Mutluluk üzerinde yürünülen yolun ta kendisidir. En değerli an nefes aldığın andır" şeklinde konuştu. (Ali Yıldırım-İLKHA)