Çakabay: Başhekimlik yapmayacağım


25.10.2014 - 16:12

Diyarbakır Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimliğini yürüten Doç. Dr. Bahri Çakabay, başhekimlik görevine devam etmeyeceğini açıkladı.

DİYARBAKIR - Bölgenin atanmış tek Cerrahi Onkoloğu olup, aynı zamanda Diyarbakır Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimliği görevini de yürüten Doç. Dr. Bahri Çakabay iki yıllık başhekimlik görevinin 2 Kasım tarihinde biteceğini ve 2 Kasımdan sonra Başhekimlik görevine devam etmeyeceğini duyurdu.

 

Genel Cerrahi Eğitim Görevlisi ve Cerrahi Onkolog olarak Diyarbakır Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesinde görevine devam etmek istediğini belirten Çakabay, sözleşmelerin Aralık ayına kadar uzatılmış olması nedeniyle sözleşmenin bitiş tarihi olan 3 Kasım 2014 tarihinde başhekimlikten ayrılmak istediğine dair dilekçiyi Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreterliğine verdiğini söyledi.

 

Zaman kısıtlılığı nedeniyle hafta sonları yapmak zorunda kaldığı kanser ameliyatlarını hafta içine alacağını söyleyen Çakabay, bu şekilde hastalarına daha çok zaman ayıracağını söyleyerek, böylesi bir durumda vicdanen daha rahat olacağını söyledi. (İLKHA)