İsrail askeri, köpeği Filistinli çocuğun üzerine saldı


21.10.2014 - 10:56

El-Halil'de İsrail askerleri köpeklerini ve Ramallah'ta da bir yerleşimci arabasını Filistinli çocukların üzerine saldı.

KUDÜS -  Batı Yaka’da bulunan El-Halil’de İsrail askerleri köpeklerini ve Ramallah’ta da bir siyonist yerleşimci arabasını, Filistinli çocukların üzerine saldı. Bir çocuk hayatını kaybetti. İki çocuk da yaralandı.

 

El-Halil kentinin kuzeyindeki Beyt Ummer beldesinde, işgalci Siyonist askerlerin köpeklerini, Filistinli Emir Muhammed Avad’ın (16) üzerine salmaları sonucu çocuğun yaralandığı bildirildi. Köpeğin Filistinli gencin vücudunun çeşitli yerlerini ısırdığı ve yaralı gencin ambulansla hastaneye kaldırıldığı bildirildi.

 

Ramallah'ın kuzeyindeki Sencel köyü girişinde anaokulundan dönmekte olan iki küçük çocuğa bir siyonist yerleşimci otomobiliyle kasıtlı olarak çarptı. Ağır yaralanan çocuklar hastaneye kaldırıldı.  çocuklardan biri tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

 

Siyonist işgalci askerlerin ve yahudi yerleşimcilerin Batı Yaka'da Filistinlileri hedef alan saldırılarında son günlerde artış gözleniyor. (İLKHA)