Bing繹l'de FKA 4 projeye hibe destei sundu


22.10.2014 - 18:52

FKA'n覺n "Mali Destek Program覺" kapsam覺nda hibe destei alan 3 milyon 38 bin TL maliyetli 4 proje i癟in imzalar at覺ld覺.

B襤NGÖL - F覺rat Kalk覺nma Ajans覺’n覺n (FKA), “Güçlü Altyap覺 – Güçlü Ekonomi” ve “Üretimde Odak Alanlar” isimli projesi kapsam覺nda Bingöl’den destek almaya hak kazanan kurululara, Bingöl Valisi 襤brahim Tayapan’覺n da kat覺ld覺覺 bir imza töreni düzenlendi.

 

FKA Bingöl Yat覺r覺m Destek Ofisi’nde düzenlenen sözleme imzalama töreninde konuan Vali Tayapan, “Güçlü Altyap覺 – Güçlü Ekonomi” ve “Üretimde Odak Alanlar” bal覺klar覺 alt覺nda 2 Mali Destek Program覺 uyguland覺覺n覺 belirtti. Ayr覺ca, kamu kurumlar覺 ve yerel yönetimlerin bavurusuna; aç覺k tar覺m, turizm ve sanayi altyap覺lar覺 alan覺ndaki projeler için de 9 milyon TL, özel sektörün imalata yönelik projeleri için ise 8 milyon TL kaynak kulland覺r覺laca覺n覺 aç覺klad覺.

 

Tayapan, Bingöl’den 4’ü kamu kurumu, 8’i özel sektörden olmak üzere 12 proje için yakla覺k 4,7 milyon TL kaynak aktar覺laca覺n覺 aç覺klayarak, söz konusu programlar ile Ajans覺n kuruluundan bu yana salam覺 olduu destek miktar覺n覺n 64 milyon TL’ye ulat覺覺n覺, desteklenen toplam 60 projeye yakla覺k 15 milyon TL kaynak kulland覺r覺laca覺n覺 söyledi.

 

Yap覺lan konumalar覺n ard覺ndan Vali Tayapan, FKA taraf覺ndan destek almaya hak kazanan projeleri imzalad覺.

 

襤mza törenine, F覺rat Kalk覺nma Ajans覺 (FKA) Genel Sekreteri Mesut Öztop, Bingöl Ticaret ve Sanayi Odas覺 (B襤NTSO) Bakan覺 Erkan Çalbay ile destek almaya hak kazanan kurulular覺n temsilcileri kat覺ld覺.  (Nihat Kanat - 襤LKHA)