Bingöl Basınında Bugün


28.02.2012 - 11:30

Bingöl'de yayınlanan yerel gazete başlıkları

BİNGÖL - Bingöl'de 28 Şubat 2012 Salı günü yayımlanan gazetelerin bazı haber başlıkları şöyle:

 

Bingöl Gazetesi: Hastalar sırtla taşınıyor
Genç Yayla Köyü Emekli Mezra'sında hasta bayan 3 kilometre omuzlarda taşınarak, hastaneye ulaştırıldı.

 

Genç'e bağlı Yayla Köyü Emekli Mezra'sında yaşayan ve acil hasta olan Sıdıka Omak, merdiven üstünde 3 kilometre boyunca omuzlarda taşınarak, ana yolda bekleyen özel araca götürüldü. Bingöl merkez ve ilçelere bağlı 54 köy ve 120 mezranın yolu kar nedeniyle hala kapalı olduğu öğrenildi.

 

Bingöl Olay Gazetesi: Postane hırsızı bir yıl sonra yakalandı
Geçtiğimiz yıl Genç Postanesi'nde bir vatandaşın cüzdanını çalan şahıs, polisin kamera kayıtlarını incelemesi sonucu tespit edilip yakalandı.
4 Nisan 2011 tarihinde Genç Postanesi'nde bir vatandaşa ait içinde 250 TL ile para ve banka kartlarının bulunduğu cüzdanı çalan şahıs, Genç İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin yaptığı çalışmalar sonucu yakalandı.

 

Bingölün Sesi Gazetesi: Gazeteyi soydular!
Genç ilçesinde haftalık olarak yayın yapan yerel gazetenin bürosuna giren hırsızlar, bir adet fotoğraf makinesi ve kamerayı alarak kayıplara karıştı.

Alınan bilgiye göre; Genç ilçe merkezinde bulunan bir gazete bürosu, aynı sokakta bulunan bir restaurant, Cumhuriyet Caddesi üzerinde bulunan bir eczane ile yine aynı cadde üzerinde bulunan bir market soyuldu. Gazete bürosundan bir adet fotoğraf makinesi ile bir adet kamerayı çalan hırsızların diğer iş yerlerinden herhangi bir şeyi çalıp çalmadıkları öğrenilemedi. Gazete yönetiminin şikayetçi olduğu hırsızlık olayıyla ilgili polisin çalışma başlattığı ve hırsızların arandığı belirtildi.

 

Bingöl Kent Haber Gazetesi: Aç kalan hayvanlar için yol açacaklar
Genç'te etkili olan yoğun kar yağışından dolayı köy yollarının kapanması, buralarda bulunan hayvanların aç kalmasına neden oldu.
Geçen hafta etkili olan ve dün sabah saatlerinden itibaren yeniden başlayıp etkisini arttıran kar yağışı hayatı durma noktasına getirirken, Genç'te birçok köy yolunun ulaşıma kapanmasına neden oldu.

 

Köylerde bulunan vatandaşlar hayvanlarına yem bulmakta zorlanırken kimisi kış aylarında kendilerine besin olarak kullandığı buğdayını vermeye başladı. Yolu haftalardan beri kardan dolayı kapalı olan Büyükçağ köyünde hayvanlarına yem bulmakta zorlanan köylüler, köy muhtarı Fettah Tamer aracılığı ile İlçe Özel İdaresi'nden yardım istedi. İlçe Özel İdaresi tarafından görevlendirilen bir adet iş makinesi, Büyükçağ grup köy yolunu açmak için çalışma başlattı.

 

Bingöl Haber 12 Gazetesi: Ödüllü Siyer Yarışması
Bingöl'de Peygamber Sevdalıları Platformuna üye olan dernekler, Âlemlere rahmet olarak gönderilen Hz. Muhammed (s.a.v.)'in kutlu doğumu münasebetiyle 'Kutlu Doğum Siyer Yarışması' düzenleyeceklerini açıkladılar.

Bingöl merkez ve ilçelerinde faaliyet gösteren ve aynı zaman Peygamber Sevdalıları Platformu'na üye olan Mustazaf-Der Bingöl Şubesi, Kalem Der, Kar-Der, Genç Der, Çağrı Der, ortak açıklamada bulunarak 25 Mart'ta "Umre Ödüllü Siyer Sınavı" düzenleyeceklerini duyurdular.

Konu ile ilgili olarak Bingöl ve ilçelerinde Peygamber Sevdalıları Platformuna üye dernekler tarafından yapılan açıklamada, "Bingöl ve genelinde yapılacak olan bu sınav ile Hz Peygambere olan sevgimizi, dostluğumuzu ve onun yüce kişiliği, ümmetine olan vefasını, yüce ahlakını, ümmetine karşı şefkat ve merhametini iyi okuyup anlamalarını ve onu en güzel örnek olarak almalarını amaçlamaktayız" denildi. (Ali Yıldırım - İLKHA)