"Beşiri Gazetesi" Açılışı Yapıldı


09.06.2012 - 17:59

Batman Beşiri ilçesinde "Beşiri Gazetesi" açılışına katılan Batman Valisi Ahmet Turhan, Beşiri'nin yakında Batman'ın merkez ilçesi olacağını belirtti.

BATMAN - Batman Beşiri ilçesinde "Beşiri Gazetesi" açılışı yapıldı. Açılışa Batman Valisi Ahmet Turhan, Beşiri Kaymakamı Üzeyir Yılmaz, BATSO Başkanı Osman Nasıroğlu, Batman İl Emniyet Müdürü Hasan Ali Okan ve Batman'daki yerel ve ulusal gazete temsilci ve çalışanlarının katılımlarıyla gerçekleşti.

Saat 14.00'da açılışı yapan Batman Valisi Ahmet Turhan, açılış sonrası kısa bir konuşma yaptı.

Beşiri'nin yakında Batman'ın merkez ilçesi olacağını belirten Vali Turhan; "Beşiri İlçesi her gün gitgide büyüyor. Tekstil atölyesi fabrika gibi çalışmaktadır. Biz Beşiri'ye cezaevi yapmak istemiyoruz, onun yerine okul yapmak istiyoruz. Eğer cezaevi yapacaksak da yarı açık cezaevi düşünüyoruz. Cezaevinden çıkan mahkûmun bir mesleği öğrenip de çıkmasını istiyoruz. Bu da ancak modern ve yarı açık cezaevi şeklinde olur." dedi.

Vali Turhan'ın konuşmasından sonra gazete sahiplerinden Mansur Obut, Vali Ahmet Turhan başta olmak üzere davetlerini kırmayıp gelen herkese teşekkür etti.

Daha sonra Beşiri İkiköprü Sosyal Tesisinde davetiyelere yemek verildi. (M. Enes İmir-İLKHA)