Batman'da yapılan okul incelendi


11.10.2014 - 14:35

Batman İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çelik, Gültepe Mahallesinde bulunan Gültepe İlkokulunu ziyaret ederek incelemelerde bulundu.

BATMAN – İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çelik, okul idaresi tarafından yapılan okul bahçesi yeşil alan çevre düzenlemesi, oyun alanları ile okul koridorlarının birer bilim sokağına dönüştürülmesi çalışmalarını yerinde inceledi.

 

İl Milli Eğitim Müdürü Çelik, Okul Müdürü Şehmus Eren ve Müdür Yardımcısı Ubeydullah Aydın’dan, okuldaki çalışmalar hakkında bilgi aldı.

 

Ziyaretin sonunda bir açıklama yapan Çelik, “Ziyaretimizde bizi çok mutlu eden, eğitim anlayışımızı gözden geçirmemizi hatırlatan, güzel uygulamalarla karşılaştık. Okullarımızın fiziki mekânlarının eğitsel amaçlarla daha güzel nasıl kullanılabileceğini, arkadaşlarımız fedakârca bir çalışma ve geleceğe yönelik güçlü bir vizyonla bize gösterdiler. Burada yapılan çalışmalar sadece devlet okullarımıza değil, özel okullarımıza da örnek olacak nitelikte. Okul bir kolej havasına bürünmüş, burada eğitim gören öğrencilerimiz, daha nitelikli bir eğitim ortamından yararlanacak olmalarından dolayı, çok mutlu oldum. Okulumuzdaki güzel çalışmaların diğer okullarımıza örnek olması amacıyla buraya geziler düzenleyeceğiz. Bu çalışmada emeği geçen idareci ve öğretmen arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

 

Okulda oluşturulan Matematik Atölyesi,  Fen Bilimleri ve Sosyal Bilgiler Sokağı uygulamaları ile öğrencilerin eğitimde önemli katkı sunulması hedefleniyor.(M.Fatih Akgül-İLKHA)