Batman Üniversitesi'nde yeni bölümler açılıyor


26.05.2013 - 18:12

Batman Üniversitesine yeni bölümler kazandırmak için başlatılan girişimler sonucu üniversite bünyesinde 11 yeni bölümün açılacağı ve 520 öğrencinin alınacağı belirtildi.

BATMAN - Batman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Abdüsselam Uluçam’ın, Üniversiteye yeni bölümler kazandırmak için başlattığı girişimler başarıyla sonuçlandı.

 

Çeşitli Fakülteler ve Meslek Yüksek Okulları bünyesinde açılacak yeni bölümler Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca uygun görüldü. 2013-2014 eğitim-öğretim yılında yeni açılan bölümlere de yerleştirme yapılacak.

 

Petrol ve Doğalgaz Mühendisliği de var

Bu bölümlerden mezun olacak öğrencilerin kamu ve özel sektörde değerlendirileceği belirtildi. Özellikle Petrol ve Doğalgaz Mühendisliği Bölümü’nün bölgemizin önemli bir ihtiyacını karşılayacağı öngörülüyor.

 

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Rektör Prof. Dr. Abdüsselam Uluçam, “Üniversitemize açılacak yeni bölümler için öğrencilerden yoğun talep vardı. Biz de bu talepleri dikkate aldık ve öğrencilerimizi, güncelliğini koruyacak mesleklere yönlendirecek bölümleri açtık. Günümüz Türkiye koşullarını dikkate alarak açtığımız bu bölümler, öğrencilerimizin uluslararası  saygınlığı olan bir meslek sahibi olmasına vesile olacaktır. Üniversitemiz ve tüm öğrencilerimize hayırlı olmasını dilerim” dedi.

 

2013-2014 eğitim–öğretim yılında Mühendislik-Mimarlık Fakültesi, Teknoloji Fakültesi, Fen-Edebiyat Fakültesi, Güzel Sanatlar Fakültesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Besyo ve Meslek Yüksekokulları’ndan oluşacak 11 bölümün açılacağı 520 öğrencinin alınacağı belirtildi. (Mehmet Mikyas - İLKHA)