Batman Üniversitesinde bir yeni bölüm daha


09.09.2013 - 11:31

Batman Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi, akademik ortamda "Vitrin" olarak anılan Resim Bölümü'nü de açarak fakülteye 2. Bölümü ekledi.

BATMAN - Batman Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi 2013 yılında aldığı yeni öğretim üyeleri ve 2 Eylül'de yaptığı özel yetenek sınavıyla, akademik ortamda "Vitrin" olarak anılan Resim Bölümü'nü de açarak Fakülteye 2. bölümü ekledi.


2011 yılında kurulan Fakültenin, 2. Yılında Sinema Televizyon bölümünü, 3. yılında da Resim bölümünü açarak, öğretim elemanları ve öğrencilerin gelip gelmemekte tereddüt ettiği Doğu Anadolu'daki fakülteler içinde sıra dışı bir gelişme gösterdiği belirtildi.


Fakültenin 3. Yılında yaklaşık 20 öğretim elemanıyla çalışmalarına devam ettiği dile getirildi. Sinema Televizyon bölümüne 2013-2014 yılının en yüksek puanlarıyla öğrenci aldığı öğrenilen Güzel Sanatlar Fakültesi'nin, Resim bölümü için de yüksek baraj puanları koyarak yetenekli öğrencilerin yerleşmesini sağladığı bildirildi.


Sinema Televizyon bölümünde 22 öğrencinin öğrenim gördüğü fakültenin öğrenci sayısının, yeni gelen 25 öğrenci ve 15 Resim bölümü öğrencisiyle 2013-2014 Öğretim Yılı'nda toplam 62 öğrenci olacağı öğrenildi. 

Dekan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Funda Masdar'ın danışmanlığını yaptığı Fotoğraf ve Film Topluluğu, Prof. Dr. Sedat Cereci'nin çektiği belgesel filmler, Dekan Yardımcısı Seyran Gafarzade'nin uluslararası alanda verdiği resital ve dinletiler, Yrd. Doç. Dr. Seçkin Aydın'ın uluslararası alandaki resim etkinlikleriyle de üniversitenin başarısını arttırdığı ifade edildi. (M. Fatih Akgül-İLKHA)