Bakan Y覺lmaz, BTSO stand覺n覺 gezdi


23.10.2014 - 17:58

Kalk覺nma Bakan覺 Cevdet Y覺lmaz ve TOBB Bakan覺 R覺fat Hisarc覺kl覺olu, BTSO stand覺nda incelemelerde bulundu.

BURSA – Bursa Ticaret ve Sanayi Odas覺’n覺n (BTSO) ilçe oda ve borsalarla birlikte Yöresel Ürünler (YÖREX) Fuar覺'nda açt覺覺 stant, herkesin youn ilgisini gördü. Kalk覺nma Bakan覺 Cevdet Y覺lmaz ve TOBB Yönetim Kurulu Bakan覺 Rifat Hisarc覺kl覺olu, Bursa’n覺n stand覺na hayran kald覺.

 

Üretildii veya yetitirildii yörenin ad覺yla an覺lan tar覺m ürünleri g覺da ürünleri, el sanat覺 ve sanayi ürünlerinin tan覺t覺lmas覺 için Düzenlenen Yörex Fuar覺’nda, Bursa rüzgar覺 esti. Antalya Ticaret Borsas覺 öncülüünde EXPO Center’da düzenlenen fuarda, Bursa’n覺n markalar覺n覺n sergilendii stant kuruldu. Zeytinden Gemerek turusuna, havludan kestane ekerine, 襤znik çinisinden Mustafakemalpaa tatl覺s覺na Bursa ve ilçelerinin önemli markalar覺 fuarda sergilendi. Yörex Fuar覺'na BTSO Yönetim Kurulu Bakan Vekili 襤smail Ku, Yönetim Kurulu Üyeleri Emin Akça ve akir Umutkan, BTB Bakan覺 Özer Matl覺, ilçe oda ve borsa bakanlar覺, yönetim kurulu üyeleri ile meclis bakanlar覺 kat覺ld覺.

Bakan y覺lmaz ve Hisarc覺kl覺olu hayran kald覺

Bursa stand覺, YÖREX fuar覺nda herkesin takdirini toplad覺. Fuar覺n aç覺l覺覺n覺 gerçekletiren Kalk覺nma Bakan覺 Cevdet Y覺lmaz ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birlii (TOBB) Yönetim Kurulu Bakan覺 Rifat Hisarc覺kl覺olu, BTSO stand覺n覺 inceledi. Bursa oda ve borsalar覺n stantlar覺n覺 teker teker gezen Bakan Y覺lmaz ve TOBB Bakan覺 Hisarc覺kl覺olu, Gemlik zeytini, Gemerek turusu ve Mustafakemalpaa tatl覺s覺n覺n tad覺na bakt覺.

 

 

Bakan Y覺lmaz Bursa stand覺nda

 

BTSO, oda ve borsalar覺 tebrik eden Bakan Y覺lmaz, “Bursa, YÖREX fuar覺nda çok güzel bir stant açt覺. Herkese teekkür ederiz. Bursa, markalar覺 ile Türkiye’nin önemli ehirlerinden birisidir. Bunu YÖREX Fuar覺nda bir kez daha herkese gösterdi” dedi.

 

TOBB Bakan覺 Hisarc覺kl覺olu da Bursa stand覺n覺n kurulmas覺nda emei geçen BTSO, BTB, oda ve borsalara teekkür etti. Antalya Ticaret Borsas覺'n覺n bu y覺l 5.’sini gerçekletirdii fuarda ayr覺ca G覺da, Tar覺m ve Hayvanc覺l覺k Bakanl覺覺 Müstear覺 Vedat Mirmahmutolu da BTSO stand覺n覺 inceledi. BTSO Bakan Vekili 襤smail Ku ile görüen Mirmahmutolu, 襤znik Çinisi hakk覺nda bilgiler ald覺. Bursa stand覺na ayr覺ca Orhangazi Belediye Bakan覺 Neet Çalayan da ziyaret etti. Fuara gelen vatandalar, Bursa stand覺na youn bir ilgi göstererek, yöresel g覺dalar覺n tad覺na bakmay覺 ihmal etmedi.

 

 

BTB Bakan覺 Özer Matl覺 ise YÖREX Fuar覺’n覺n bu sene Bursa için farkl覺 bir anlam ta覺d覺覺n覺 belirterek, “Bursa, ortak akl覺 ve ibirliiyle fuara kat覺ld覺. Bu organizasyonda ehrimizi bütünü ile temsil etmenin hakl覺 gururunu ya覺yoruz.” eklinde konutu.

 

Ortak ak覺l toplant覺s覺 Antalya’da yap覺lacak

BTSO taraf覺ndan ilçe oda ve borsalar覺n kat覺l覺m覺yla ayl覺k olarak gerçekletirilen ortak ak覺l toplant覺lar覺n覺n 7'ncisi de Mardan Palas'ta düzenlenecek. Daha önce 襤znik, Karacabey, Orhangazi, Yeniehir, 襤negöl ve Mustafakemalpaa'da düzenlenen toplant覺da Bursa ve ilçelerindeki faaliyetler masaya yat覺r覺lacak.  (Zeki Aras –襤LKHA)