"Amacımız daha kaliteli eğitim sağlamaktır"


17.10.2014 - 09:19

Bingöl İl Milli Eğitim Müdürü, merkez ve merkeze bağlı olan köy okullarını ziyaret ederek, incelemelerde bulundu.

BİNGÖL - Bingöl İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Sarı, merkez ve merkeze bağlı köylerdeki okullara ziyaretlerde bulunarak “Amacımız Bingöl ilinin sadece merkez okullarındaki başarıyı artırmak değil, aynı zaman da köy okullarımızın da istenilen başarıya ulaşması için daha kaliteli eğitim ortamını sağlamaktır.” dedi.


 

Sarı, Merkez Kız Teknik ve Meslek Lisesi, Kurudere ve Topalan İlkokullarını ziyaret ederek okulların kullanım alanlarını ve sınıflarını dolaştı. Okulların genel durumu hakkında bilgi alarak  bazı okulların eksik ve ihtiyaçları ile ilgili incelemelerde bulundu.


 

Okul ziyaretlerinde bir açıklama yapan Sarı, "Amacımız Bingöl ilinin sadece merkez okullardaki başarısını artırmak değil, aynı zaman da köy okullarımızın da istenilen başarıya ulaşması için daha kaliteli eğitim ortamını sağlamaktır. Böylece ilimizin genel başarısı artacak; bu da ilimizin Türkiye genelindeki başarı ortalamasına katkı sağlayacaktır. İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak, eğitim kalitesinin artması için elimizden gelen her türlü çabayı göstereceğiz" dedi.


 

Son olarak Sarı, öğretmen ve öğrencilere başarılar dileyerek, köy okullarından ayrıldı. (Nihat Kanat-İLKHA)