Adana'da gençlere "Uygulamalı Genç Girişimcilik Eğitimi"


24.10.2014 - 09:48

Adana'da Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından KOSGEB işbirliğiyle "Uygulamalı Genç Girişimcilik Eğitimi " verilecek.

ADANA - Adana Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fazlı Bayram Hadi, Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın öncülüğünde Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB)  işbirliğiyle “Uygulamalı Genç Girişimcilik Eğitimi ”Adana Gençlik Merkezi’nde gerçekleştirileceğini söyledi.

 

Hadi, Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi’ne katılacak gençlerin 18-29 yaş arasında olması gerektiğini,  kendi işini kurmak isteyen genç girişimcilerin bir iş planına dayalı olarak kuracağı işletmelerin başarı düzeylerini artırmak amacıyla yapılan bir eğitim olduğunu kaydetti.

 

Kursa başvuranlar arasında komisyon tarafından mülakat gerçekleştirileceğini ifade eden Hadi, 70 saat sürecek olan kursun tamamen ücretsiz olduğunu, kursa katılmak isteyenlerin başvuru formunu, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde 5 Ocak Fatih Terim Stadı, Reşatbey Mahallesi’nde Sağlık Ocağı karşısında faaliyet gösteren Adana Seyhan Gençlik Merkezi’nden alabileceklerini ifade etti.

 

Hadi,  10 Kasım Pazartesi günü başlayacak olan kursu devamsızlık yapmadan tamamlayanlara sertifika verileceğini, ayrıca Girişimcilik Eğitimi sonunda sertifika sahibi olanlardan işletme kurmak isteyenlere 30 bin, ayrıca sıfır faizli 70 bin TL destek sağlanacağını belirterek, gençlerin fırsatı iyi değerlendirmelerini istedi. (İLKHA)