45 Dakika Arızalı Ambulansı Bekleyen Yaralı Öldü (Düzeltildi)


07.01.2013 - 11:09

Şanlıurfa'nın Suruç ilçesi Küçükkendirci (Utmanek) köyünde iki kardeş arasında çıkan kavgada yaralanan ve 45 dakika arızalı ambulansın gelmesini bekleyen kişi hayatını kaybetti.

ŞANLIURFA - Edinilen bilgilere göre, Suruç'a bağlı Küçükkendirci (Utmanek) köyünde bu sabah saat 07.30 sıralarında Mehmet ve Ahmet Sezgek kardeşler arasında ailevi sorunlardan dolayı tartışma çıktı. Tartışmanın büyümesi üzerine Ahmet Sezgek kardeşi Mehmet Sezgek'i ve yeğeni Fatma Sezgek'i pompalı tüfekle vurdu.

 

Olaydan sonra köye çağrılan ambulansın geç gelmesi yaralı yakınlarını çileden çıkardı. Yaralı yakınlarının uzun uğraşları sonucu köye gelen ambulans, ağır yaralanan Mehmet Sezgek'i Suruç Devlet Hastanesine getirdi.


Mehmet Sezgek burada yapılan müdahalenin ardından Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesine sevk edildi. Ancak ambulansın arızalı olmasından dolayı yaralı 45 dakika ambulansın çalıştırlması için  bekletildi. Trajikomik olan ise ambulans traktörün arkasına bağlanarak çalıştırılmaya çalışılması oldu. Ancak buna rağmen ambulans çalışmayınca 11 Nisan (Aligör) beldesinden ambulans getirtildi.

 

Mehmet Sezgek (55) hayatını kaybederken, kızı Fatma Sesgek ise Şanlıurfa Balıklıgöl Devlet hastanesine kaldırıldı.

 

Olay sonrası kardeş Ahmet Sezgek ortadan kaybolurken, olayla ilgili soruşturma devam ediyor. (Ömer Taş - İLKHA)45 Dakika Arızalı Ambulansta Bekletilen Yaralı Öldü