17 Aralık kararına siyah çelenkli protesto


20.10.2014 - 13:14

Mersin'de Cumhuriyet Halk Partili (CHP) bir grup, 17 Aralık soruşturmasına takipsizlik kararı verilmesini protesto etmek için adliye önüne siyah çelenk bıraktı.

MERSİN - Adliye önüne siyah çelenk bırakma protestosuna CHP Mersin Milletvekilleri Vahap Seçer ile Aytuğ Atıcı, CHP İl Başkanı Mehmet Faruk Akar ve bir grup partili katıldı.

 

Grup,  üzerinde "Adaletin Kara Günü" yazan siyah çelenkle adliye önüne geldi. Burada polis ile yapılan görüşmelerin ardından çelengin adliye protokol giriş kapısına bırakılmasına izin verildi. Siyah çelenk CHP Mersin İl Başkanı Mehmet Faruk Akar ile partililer tarafından giriş kapısına bırakıldı.

 

Daha sonra grup adına İl Başkanı Mehmet Faruk Akar basın açıklamasını yaptı. Akar, 17 Aralık'ta hükümetin bakanları, çocukları ve bazı işadamları ile ülkenin bürokratlarının yolsuzluk yaparken iş üstünde yakalandığını savundu.

 

Aradan geçen bunca zaman sonra o yolsuzluğu yapanların tek tek aklandığı gibi savcının da takipsizlik kararı verdiğini söyleyen Akar, "Ulusal bayramlarımızı yasaklayanlar ne yazık ki 17 ve 25 Aralık'ı 'Hırsızlar Bayramı' ilan edip bizzat kendileri de kutlamak istiyorlar" diye ifade etti.

 

Protestonun ardından kalabalık olaysız bir şekilde dağıldı. (Osman Öksüz - İLKHA)

17 Aralık kararına siyah çelenkli protesto